Іноземний капітал тікає з Росії нечуваними темпами

11.10.2018 06:56
shadow

Відтік капіталу з Росії різко прискорився на тлі загрози санкцій, невгасаючого конфлікту з Заходом і уповільнення економіки.

За підсумками третього кварталу приватний сектор вивіз з країни 19,2 млрд доларів, випливає з статистики ЦБ, пише finanz.ru.

У річному виразі відтік прискорився в 48 разів і став рекордним з першого кварталу 2015 року, коли санкції і обвал цін на нафту занурили Росію в рецесію.

За 9 місяців чистий вивіз збільшився більш ніж удвічі — до 31,9 млрд доларів і перевищив цифру за весь минулий рік (31,3 млрд).

Сумарний відтік прямих іноземних інвестицій за квартал склав рекордні 6 млрд доларів.

У новітній історії Росії нічого подібного ще не спостерігалося", — твердять експерти. Настільки масштабної втечі бізнесу статистика ЦБ не фіксувала ні в дефолтних 1998-му, ні в момент глобальної кризи 2008 року, ні в 2014-му, коли приєднання Криму обернулося найбільшим з часів холодним війни загостренням відносин із Заходом.

Одночасно практично припинилися прямі інвестиції за кордоном і російські компанії: за квартал вклали всього 0,1 млрд доларів, що за словами експертів свідчить про те, що російська економіка стала на шлях ізоляціонізму.
«Аргумент»


Джерело статті: “http://argumentua.com/novosti/nozemnii-kap-tal-t-ka-z-ros-nechuvanimi-tempami”