Стало відомо, хто і як допоміг олігарху Курченку вкрасти три мільярди гривень перед втечею з України

25.10.2018 10:27
shadow
"Стало
Стало відомо, хто і як допоміг олігарху Курченку вкрасти три мільярди гривень перед втечею з України

Тиждень тому Печерський суд Києва сенсаційно розблокував рахунки колишнього першого віце-прем’єра в уряді Азарова Сергія Арбузова. ГПУ виправдовується — рахунки одразу ж заблокували.

Гроші, начебто, на місці. От тільки народні депутати не вірять, тому що й досі не бачили доказів. Про це йдеться в сюжеті програми "Гроші".

Виявляється, справа Арбузова — не перша спроба скандальних утікачів, сидячи у Москві, продовжувати красти українські гроші. Найбільший корупційних скандал року — вкрадено два мільярди державних гривень.

Прокуратура підозрює, що шалені гроші можуть бути на рахунку екс-заступника голови Нацбанку часів Януковича Бориса Приходька. Саме цього чиновника влітку гучно арештовують та підозрюють у скоєнні фінансового злочину. Справа Приходька — найбільша в Україні фінансова афера, яку розкрили правоохоронці після втечі Януковича. Цього можновладця кілька днів тому тихенько відпускають з-під арешту.

Суд не знайшов винних у нахабному розкраданні державних мільярдів За Януковича Сергій Курченко якимось дивом збив мільярдні статки. З України олігарх-вундеркінд тікає одночасно з Віктором Федоровичем. Пакувати валізи Курченку допомагає вся "сім’я".

Напередодні втечі з України Курченко знімає з рахунку свого "Брокбізнесбанку" три мільярди гривень. Правоохоронці підозрюють, що отримати два мільярди державних гривень "Брокбізнесбанку" допоміг тодішній заступник голови НБУ Борис Приходько.

Ще майже мільярд банк Курченка отримав від державного "Укргазбанку". Схема виводу державних грошей надто нахабна навіть для України. Ось як зникли перші два мільярди.

Аграрний фонд дає облігації "Брокбізнесбанку". "Брокбізнесбанк" за облігаціями отримує 2 млрд грн у Нацбанку. Гроші замість аграрного фонду йдуть у невідомому напрямку. За такі ігри з державними грішми Приходька гучно затримала Генпрокуратура. Цьому арешту присвятила окрему прес-конференцію.

І от менше, ніж за півроку пана Приходька тихесенько, без прес-конференцій і прес-релізів сенсаційно випускають з-за грат під заставу. Улітку ГПУ називала суму застави — 200 млн гривень. Але ж пан Приходько все життя працював чесним можновладцем. Мамєдов свого часу "пожертвував" на російський вояж Курченка ще мільярд гривень. Пана Мамєдова називають одним із головних банкірів "сім’ї". Його кандидатуру навіть розглядали на посаду голови НБУ за часів Януковича і йому приписують зв’язки з Арбузовим. Тому з приходом до влади Януковича, кар’єра Мамєдова стрімко пішла вгору. "Сім’я" доручає йому наглядати за банками у ролі керівника незалежної банківської асоціації, куди "нагнали" близько 100 фінустанов.

Далі Сергія Мамєдова обирають головою правління державного "Укргазбанку". У лютому 2014-го, коли "сім’я" квапливо пакувала валізи із награбованим, пан Мамєдов виконав останнє прохання — підкинути мільярд "на доріжку". 14 лютого державний "Укргазбанк", де керує пан Мамєдов, надає "Брокбізнесбанку" Курченка кредит — 673 млн гривень, які, звісно, так ніхто і не повернув.

Ще 55 млн гривень від "Укргазбанку" отримали підставні фірми Курченка: "Кванта-коста" — 30 млн грн., ТОВ "Неосинтез" — 20 млн грн., ТОВ "Кримбутангаз" — 5 млн грн. Усі вказані кредити надані під поруку ПАТ "Реал-Банк" Сергія Курченка. За інформацією наших джерел, Генпрокуратура вже займається подарунковими кредитами "Укргазбанку" друзям Януковича. Тому наляканий голова правління "Украгазбанку" Сергій Мамєдов, здається, поспіхом збувається державного майна.

Пан Мамєдов уже встиг вигідно продати цілий санаторій, який належав державному банку.

До нас потрапив витяг із кримінального провадження: " Посадові особи ПАТ АБ "Укргазбанк" за попередньою змовою з посадовими особами ТОВ "Санаторій "Аркада" занизили вартість санаторію". От тільки спитати пана Мамєдова про мільярдні оборудки дуже не просто. Спочатку ми відправили запит. Потім завітали до керівника державного банку додому — мешкає він у котеджному містечку.

Ну, і нарешті, намагаємось зустріти банкіра дорогою до улюбленої роботи. Сьогодні олігарх Курченко — у Москві, гроші за кордоном. На згадку в Україні Курченко залишив збанкрутілі банки, мільярдні борги і старих добрих недоторканних друзів.
tsn.ua