США дають Росії 60 днів на виконання ракетного договору - Помпео

04.12.2018 16:31
shadow
 Майк Помпео назвав умову збереження договору про РСМД

США вийдуть з Договору про ліквідацію ракет середньої і малої дальності, якщо Росія протягом 60 днів не виконає своїх зобов’язань в межах угоди, заявив державний секретар США Майк Помпео.

За його словами, США припиняють виконання своїх зобов’язань в межах ракетного договору, якщо Росія протягом 60 днів не повернеться до його виконання.

#BREAKING The US has given Russia 60 days to comply with a Cold War-era nuclear treaty which Washington has threatened to leave, Secretary of State Mike Pompeo says pic.twitter.com/SHRLiEzPVc

— AFP news agency (@AFP) 4 грудня 2018 р

Дивіться також

  • США оголосили, що вийдуть з Договору з Росією про знищення ракет середньої і малої дальності. Чим це може обернутися

Нагадаймо, що президент США Дональд Трамп оголосив про розірвання договору з РФ про ліквідацію ракет середньої і малої дальності. Але допустив повторне укладення договору з РФ і Китаєм.

США заявили, що Росія порушила договір, розробивши крилату ракету великої дальності Новатор 9M729. Заявлений радіус дії складає до 2600 км. Договір, підписаний між США і Радянським Союзом в 1987 році, передбачав заборону на виробництво і випробування балістичних і крилатих ракет наземного базування дальністю від 500 до 5500 км.

Радник президента США з національної безпеки Джон Болтон заявив, що перегляд ДРСМД вимагає переговорів всіх зацікавлених країн. У тому числі участі Північної Кореї і Китаю, які також виробляють ракети середнього радіусу дальності і крилаті ракети.

Дивіться також

  • Загроза війни. Яким ядерним потенціалом володіють США, КНДР та інші країни. Інфографіка

Читайте у новому номері
журналу НВ

  • Люди НВ: 18 українців, які рухають країну вперед
  • Головні ризики та досягнення у держбюджеті-2019
  • Україна йде на рекордний врожай у своїй історії
Читати журнал онлайн
Ukraine-2020
Facebook Twitter Google+


Джерело статті: “https://nv.ua/ukr/world/geopolitics/ssha-dajut-rosiji-60-dniv-na-vikonannja-zobovjazan-po-raketnomu-dohovoru-pompeo-2511347.html”