Могеріні назвала Україну одним з найголовніших пріоритетів зовнішньої політики ЄС

12.12.2018 02:31
shadow

Високий представник ЄС із закордонних справ і політики безпеки і оборони Федеріка Могеріні окреслила основні міжнародні пріоритети ЄС на поточний момент.


Про це повідомляє Інтерфакс.


«Перш за все, це Західні Балкани. Можу тільки погодитися з усім, що було сказано про необхідність зближення Балкан з Європейським союзом. Ми повинні працювати, не покладаючи рук, з нашими друзями з Приштини і Белграда, щоб вони прийшли до повної згоди з метою нормалізувати свої відносини, відкривши тим самим шлях до вступу в ЄС», – сказала глава дипломатії ЄС, виступаючи в Європейському парламенті у вівторок у Страсбурзі.


Вона також згадала європейську перспективу Македонії.


Другим пріоритетом високий представник назвала Україну, але враховуючи, що питання про відносини ЄС з Україною входять до подальшого порядку денного пленарної сесії Європарламенту, Ф.Могеріні пообіцяла висловитися про неї пізніше.


«Третій пріоритет, про який я хотіла б сказати сьогодні, – це конфлікти поблизу Середземномор’я. І особливо Сирія, початок діалогу з Єменом у Швеції (...), а також Лівія і ізраїльсько-палестинський конфлікт», – перерахувала глава європейської дипломатії.


«Європейський союз відіграє і має продовжувати грати свою важку, основоположну роль з підтримки політичного рішення кожної з цих криз», – зазначила Ф.Могеріні.


Читайте також: Україні доведеться розплачуватися: Портников назвав катастрофічну помилку ЄС


Джерело статті: “https://zik.ua/news/2018/12/12/mogerini_nazvala_ukrainu_odnym_z_naygolovnishyh_priorytetiv_zovnishnoi_1467751”