Денісова: Стан здоров’я Клиха погіршується, а ніякої необхідної медичної допомоги він не отримує

11.01.2019 10:36
shadow
Денісова: Ніякого діагнозу Клиху так і не поставили і повернули його в тюремні стіни

Уповноважений Верховної Ради з прав людини Людмила Денісова повідомила у Facebook, що звернулася до уповноваженого з прав людини у РФ Тетяни Москалькової із проханням вжити заходів для забезпечення належної медичної допомоги та дотримання права на спілкування українського політв’язня Станіслава Клиха.

"Від утримуваного у РФ політв’язня Станіслава Клиха тривожні новини. Його мама Тамара Клих повідомила, що стан здоров’я її сина погіршується, а ніякої необхідної медичної допомоги він не отримує. Нещодавно його помістили до лікарні, проте відразу повернули до в’язниці", – розповіла вона.

Денісова зазначила, що українець скаржиться на сильний біль у серці, нирках, печінці, має проблеми з ногами і підозрює, що у нього рак шкіри.

"Він хотів, щоб його обстежили, але, як повідомила його мама, лікарі взяли у нього на аналіз лише кров та сечу. Ніякого діагнозу так і не поставили і повернули в тюремні стіни. Також Тамара Клих повідомила про те, що Станіслав не отримує листи від рідних, хоча йому пишуть двічі на місяць", – повідомила омбудсмен.

Вона зазначила, що впродовж останніх двох місяців уже втретє звертається до Москалькової щодо дотримання у РФ прав Клиха.


https://www.facebook.com/denisovaombudsman/posts/2377030039036398

У травні 2016 року суд у Грозному (Чечня) засудив українців Клиха і Миколу Карпюка, які нібито брали участь у Першій чеченській війні 1995 року на боці чеченських повстанців, до 20 і 22,5 років позбавлення волі відповідно. Обидва українці всі обвинувачення категорично заперечують. За їхніми словами, вони ніколи не були у Чечні і не брали участі у бойових діях.

Клих розповів, що після затримання до нього застосовували тортури. За словами політв’язня, йому також внутрішньовенно вводили психотропні препарати.

В Amnesty International заявили, що тортури вплинули на психічне здоров’я Клиха.

У червні 2018 року Клих оголошував голодування.


Джерело статті: “http://gordonua.com/ukr/news/crimea/-denisova-stan-zdorov-ja-kliha-pogirshujetsja-a-nijakoji-neobhidnoji-medichnoji-dopomogi-vin-ne-otrimuje-651884.html”